Гласувайте за нас в BGTop веднъж на всеки 24 часа. Благодарим Ви!
Форуми / Counter-Strike Помощ / Как да си направите клипче с фрагове. - cs.Ro-Ni.net
Username:    Password:       Signup |  Forgot Password?
 

Форуми
cs.Ro-Ni.net :: Форуми :: Counter-Strike Поддръжка :: Counter-Strike Помощ
 
<< Предишна тема | Следваща тема >>
Как да си направите клипче с фрагове.
Редактори:admin, Mitev, Battleman, JODA, sAks, Life is GooD, Imperatora
Темата е затворена
Автор Отговор
NightRipper
Thu Aug 02 2012, 07:14
Yes, you are banned!
Регистриран потребител #4438
Регистриран: Fri Aug 27 2010, 16:43
съобщения: 411
Как да си направите клипче с фрагове.

Напоследък съм забелязал много въпроси относно правенето на Counter-Strike клипове, както и хора, които се опитват по някакъв начин да ги насочат с теми относно правенето на Counter-Strike клипове, но явно от това няма ефект, за това аз реших да създам това ръководство, от което всеки напреднал в тази насока ще научи нови неща, а всеки новак ще стане напреднал.

Необходими файлове:
SK Player - с него ще отваряте демотата си:

Fraps - с който ще записвате любимите ви моменти от демотата си във видео формат:

Xilisoft Video Converter - ако желаете да спестите доста от паметта, с която разполагате на компютъра си:

Sony Vegas 9.0 - с него ще направите обработката на видеоклипа (музика, ефекти и т.н):



1) Създаване на демо.
Докато играете в някой от сървърите ни не е нужно да записвате демото ръчно. Демото при нас се записва автоматично, като след всяка смяна на картата се презаписва демото (старото се трие). Ако сте играли добре и имате красиви фрагове на някоя карта, преди да свърши тя излезте от играта, отидете в директорията на вашата Counter-Strike и отворете папката cstrike. Там ще намерите демо, чието име наподобява на името на сървъра, в който е направено.(примерно aim-Ro-Ni-demo.dem) За да запишете това демо и да предотвратите неговото презаписване / изтриване можете да го преименувате или да го преместите в някоя друга папка, от която после ще го отворите и ще започнете създаването на вашия Fragmovie.

2) Изваждане на определени моменти от демото във видео формат.
Като за начало отворете вашата Counter-Strike, влезте във Options -> Video и направете резолюцията 1024х768.
Стартирайте и минимизирайте Fraps. След това отворете SK Player. Изберете пътя до демото както и този, към cstrike.exe. Сложете отметки на Startmovie, Timedemo и Viewdemo.



След като сте задали опциите, които съм показал на изображението спокойно може да натиснете Play.

Ще ви се зареди играта и ще се отвори плейър, чрез който да управлявате демото. Преди да започнете със заснемането напишете няколко команди в конзолата:
hideradar - ще скрие вашия радар
hud_saytext - ще скрие чата

Време е да започнем с гледането и избирането на подходящи моменти.
На тази снимка съм ви показал кой бутон от плейъра за какво служи, останалите не са ви нужни.



В заглавната лента на плейъра се показва статуса на демото - дали се зарежда или вече се е заредило и е готово за гледане. Ако пред името на демото изписва Loading значи все още се зарежда. Изчакайте демото да се зареди, след което натиснете бутона Пусни.
Дойде моментът в който ще трябва да изберете част от демото, която искате да заснемете. Харесайте си даден момент от демото, след което превъртете малко назад от плейъра, за да може хубавата част да започне отначало и да имате възможност да я заснемете. Чрез натискането на клавиша F9 започвате да снимате, при повторното му натискане спирате записа. По този начин можете да запишете всички желани моменти от своето демо.

3) Конвертиране на видеата, които са записани чрез Fraps във формат с по-малък размер.
Дойде ред да използвате Xilisoft Video Converter. Отворете го и вмъкнете записаните моменти от демото. Намират се в директорията на Fraps\Movies.

Сега изберете подходящ формат, който ще намали техния размер, но ще запази качеството им. Аз лично използвам формат HD - MPEG4 Video.

Запазете конвертираните файлове в директория по желание.
Вече вашите любими моменти от геймплея ви са запазени във видео файлове и са готови за обработка!

4) Обработка на видеата ви чрез Sony Vegas.
Уроци, които могат да ви помогнат с обработката на вашите фрагове можете да намерите тук и тук.

Урока е направен лично от мен, NightRipper. Всеки потребител, копирал урока в друг сайт се задължава да спомене кой е истинския автор и линк към този сайт cs.Ro-Ni.net!
Най-отгоре
Уебсайт
 

Иди:     Най-отгоре

Публикувайте тази тема: rss 0.92 Публикувайте тази тема: rss 2.0 Публикувайте тази тема: RDF
Powered by e107 Forum System