Гласувайте за нас в BGTop веднъж на всеки 24 часа. Благодарим Ви!
Форуми / Counter-Strike Проблеми / [анкета] Проблеми относно веригата! - cs.Ro-Ni.net
Username:    Password:       Signup |  Forgot Password?
https://cs-bulgaria.com/

Форуми
cs.Ro-Ni.net :: Форуми :: Counter-Strike Поддръжка :: Counter-Strike Проблеми
 
<< Предишна тема | Следваща тема >>
[анкета] Проблеми относно веригата!
Отиди на страница  [1] 2 3
Редактори:admin, Mitev, Battleman, JODA, sAks, Life is GooD, Imperatora
Темата е затворена
Автор Отговор
CBaJleH
Thu Apr 23 2015, 18:57
Гост

За или Против предложенията?

За!

Против!

Не мисля че се налагат промени.

Нямате права да гласувате в тази анкета

гласувания: 8
Ще помоля главните(нямам в предвид само Mitev и Battleman, а и JODA, soak) да обърнат внимание, защото е време да се възстанови разпадащото се. Знам, че нямате свободното време, което аз и някой от колегите го имаме, затова правя тази тема и с уважение, но не само на мен ми писна роботското четене, а искам четене с разбиране и отразяване на всяка една идея с коментар!
Ще посоча неколцина проблема, които дискутирахме с колега Bate SA:

1. Мисля че безопасността на играчите трябва винаги да е на "6". При нас не е така, командата "amx_showip" се намира на флаг "z", което е изключително безотговорно. Всеки един "разбирач" може съвсем спокойно да влезе в сървъра, да напише командата, да си набележи целта и да му изпраска такъв флууд, че играча няма да разбере откъде му е дошло. НО аз имам алтернативно решение, което според мен не е толкова лошо. Слага се ето този плугин: link след това се назначава екип банове, който да бъде подбран от настоящите админи! Когато има нарушител играчите ще трябва просто да копират ника на нарушителя и да го дадат заедно с доказателството в определената за това тема. От там нататък екипа ще се справя с нарушителя, както си му е редът.

2. Вметнах "свободното ви време" в темата. Никой не очаква от вас да сте онлайн 24/7 като пътна помощ и всеки проблем да се оправя на секундата. Ние се отнасяме с разбиране, защото всеки си има личен живот, а ние искаме само да помогнем. Затова предлагам да бъдат назначени двама или трима подглавни админа(sub-head), които ще ви улеснят страшно много. Един вид ще си имате заместници, които ще се занимават с ежедневните проблеми в сървърите. Също така ще следят амх банс обстойно и ще следят админите, на които им трябва затягане. В крайна сметка ще има и своеволия от подглавните, затова според мен те ще трябва да се отчитат пред главните за всяко действие. Още един плюс, както и за вас, така и за играчите е смс администраторството, някой чакат с дни да бъдат активирани, но когато има подглавен, който следи за това ще бъде много по-добре отколкото сега.(спамя на митев постоянно да ги активира )

3. Почти всеки ден гледаме разправии между админи. Кой какъв бан сложил, защо го сложил, как го сложил и т.н. Предлагам да се направи една чистка на някой администратори, които не се представят много добре като такива(непостоянство, нелепи риизъни, разправии с играчи, некоректно отношение, бездействие в сървърите и др.)! На всеки му се случва да сбърка, но системното бъркане мисля че се нарича некадърност.

4. Не от днес имаме проблем с "рескането на рутера". Имам практично решение на проблема, бан по cfg. По-умните ще се справят с бана, но дори и с 20% от случаите помогне, все е нещо.

Моля колегата Bate SA да изложи останалите проблеми, които имаше в предвид, както и ако вие намирате такива не ги пестете за вас! Знам че тези предложения ще направят коренна промяна до някаква степен, но е наложително. С други думи лека чистка, промяна на шестак(репорт ) системата и да се подобри безопасността на играчите. &lt;br/&gt;&lt;br/&gt;&lt;p style="color:#ff0000; border-top: 1px solid #868686; display: inline;"&gt;Edited by CBaJleH,/p&gt;

[ Редактирано Thu Apr 23 2015, 19:01 ]
Най-отгоре
xBs` PomPa man
Thu Apr 23 2015, 20:43
Най-лошият ти кошмар
Регистриран потребител #8029
Регистриран: Sun Dec 15 2013, 18:13
Град: София
съобщения: 241
Само с първото не съм съгласен. Хората, които флуудят са сравнително малко, аз за 11 години не съм получавал флууд нито веднъж. Шансът наистина да влезе някой, който си търси кого да флууди, е минимален. Също темата за нарушители се обезсмисля. Ей ся аз да вляза с твоя ник и да почвам да флашвам хората, пускам ти ника и демото без ИП и ето на. За бан по cfg ме светни на ЛС какво е, че такова понятие не бях чувал (за amx_destroy ли говориш?). Колкото до админите, които не се справят добре, имали са си тестов период, щом все още имат някакви права, значи има причина, било то по милост или заслуги.
Като цяло съм само с второто абсолютно съгласен.

Та да добавя, мисля, че има един плъгин за гаг, който не дава на играчите да пишат дори и в админ чата, ако някой го знае, може да пусне един линк пък дано се сложи. Не че има много хора, дето знаят, че могат да пишат на админ чата като са гагнати, но въпреки всичко е добре.
Най-отгоре
s0f*Bate SA
Thu Apr 23 2015, 22:12
Гост
Еми тоя плугин мога да кажа , че не е много добър там дето цъкам са на него и гага се маха автоматично след края на картата . Ако щеш го направи за цял ден той ще се махне и играчите знаят това и не им пречи да изчакат няколко минути и да почнат да говорят простотии .
Така за екип банове говорихме по скайпа , да се измисли и някаква значка за хората като мен права в amx_ban листа на сайта и да се знае кои сме и да си влизат редовно .
Главните до колкото виждам редовните са Митев и Батле , еми да видят кои са по надеждните админи тук на които могат да се доверят няма смисъл да имат 100 човека права . За главни ви трябват още двама човека , вижте кои са най редовните админи които са ви спечелили уважението и им дайте тая отговорност , но вижте и да са хора които им пука за сървъра и като има предложение да изчакат гледната точка на играчите и колегите и тяхното решение да е ключа на темата и то да е взето покрай мненията на писалите в темата а не тяхната изгода . Разбира се трябва са и наясно и с ресурса на веригата за да вземат най - доброто решение .
Това е добро решение и , живот и здраве ако това се получи и се създаде добър екип от екип банове , модератори и главни админи вече може да се мисли и за нещо друго по напред за развитие
Най-отгоре
indeX
Thu Apr 23 2015, 23:09
Mitko
Регистриран потребител #7961
Регистриран: Sat Nov 23 2013, 12:20
съобщения: 120
Всичко ми хареса освен едно нещо, това са (sub-head) администраторите. Според мен са достатъчно 4-рима head-admina за 1 верига. Това е от мен.
Най-отгоре
CBaJleH
Fri Apr 24 2015, 05:56
Гост
Индекс да виждаш 4ри head admina? Затова предложих съб-хед.
Най-отгоре
puFi_mIx
Fri Apr 24 2015, 09:55
Веселин
Регистриран потребител #4263
Регистриран: Fri Jul 30 2010, 18:27
Град: София
съобщения: 688
xBs` PomPa man написа ...

Та да добавя, мисля, че има един плъгин за гаг, който не дава на играчите да пишат дори и в админ чата, ако някой го знае, може да пусне един линк пък дано се сложи. Не че има много хора, дето знаят, че могат да пишат на админ чата като са гагнати, но въпреки всичко е добре.

В една друга верига го засякох този плугин, че даже го и усетих..
Ще опитам да го открия.
пп. Ако има постоянно хора в сървърите и не по 2ма, предполагам и главните ще имат повече желание да се занимават със сървърите.
Най-отгоре
puFi_mIx
Fri Apr 24 2015, 11:51
Веселин
Регистриран потребител #4263
Регистриран: Fri Jul 30 2010, 18:27
Град: София
съобщения: 688
А, Soak по мои спомени не пишеше ли плугини? Или одъртя
пп. НЕ съм си редактирал поста, щот ме дразни маймуницата.
Най-отгоре
CBaJleH
Fri Apr 24 2015, 23:19
Гост
Нямало флуудери, а? Туко що крашнаха и 2та кача... не е безмислено това, което ви казвам !
Най-отгоре
xBs` PomPa man
Fri Apr 24 2015, 23:56
Най-лошият ти кошмар
Регистриран потребител #8029
Регистриран: Sun Dec 15 2013, 18:13
Град: София
съобщения: 241
xBs` PomPa man написа ...

Шансът наистина да влезе някой, който си търси кого да флууди, е минимален.

Ти предлагаш да се махне amx_showip от z флага, за да не се флуудят играчите. Сега ми говориш за краш на двата сървъра. Не виждам връзката c amx_showip.
Най-отгоре
CBaJleH
Sat Apr 25 2015, 10:48
Гост
Помпич аз искам да докажа, че опасността я има, а вие искате да държим играчите си с открит гард... Мисля че един приятел на александров на скоро му спряха нета щото не искал да играе 2vs2... говорим за безопасност не за възможности за лични облаги осъзнайте се малко!!!!
Най-отгоре
Отиди на страница  [1] 2 3  

Иди:     Най-отгоре

Публикувайте тази тема: rss 0.92 Публикувайте тази тема: rss 2.0 Публикувайте тази тема: RDF
Powered by e107 Forum System